Hakkımızda
Hakkımızda

Dayanıklı ve Çamur

DU VE MU Dayanıklı ve çamur; İnsanoğlunun hayatını değiştiren ve yaşam şekline yön veren ateş; Killi çamurun pişirildiği zaman dayanıklı ve istenilen formda kalmasının keşfi, en önemli buluşlardan biridir. M.Ö. 6000’li yıllardan kalma ilk örnekler Türkiye’de Çatalhöyük’te bulunmuş, dayanıklılığı sayesinde binlerce yıla meydan okumuştur.
Çamurun ateşle buluşmasının oluşturduğu dayanıklılık, markamızın da oluşmasına ilham kaynağı olmuştur. Dayanıklı ve çamur.
DUVEMU; İşlevselliğin yanında estetiği de ön plana çıkaran, sağlıklı ve ergonomik ürünlerin müşterilerine doğru fiyatla ulaştırılmasını ve memnuniyetini önceleyen bir marka olmak için yola çıkmıştır.
DUVEMU; müşterilerine, sofralarının daima bir şölen sofrası olması için; Porselen, Cam, Çatal, Kaşık, Bıçak ve sofra tekstili ile bütünleştiği bir zarafet sunar.
Ürünlerimiz Türkiye’deki tesisi ve partnerlerinin tesislerinde özenle, sağlık kurallarına ve sosyal etik kurallarına göre ileri teknolojilerle üretilir. Ürünlerimiz müşterilerimize ulaşana kadar kalite kontrol ve çoklu denetimlerden geçer.
DUVEMU, ürünlerinin insan hayatını kolaylaştıracak, doğru ergonomide ve sanatsal estetik de olabilmesi için tasarımcılarını ve Ar-Ge uzmanlarını destekler. El yapımı ürünlerimiz dünyaca ünlü tasarımcıların hayal dünyasını sofralarınıza taşır. Ürünlerimizin hiçbirinde insan sağlığını tehdit edecek materyaller kullanılmaz. Çalışan personelimizi tehlikeye atacak üretim teknikleri uygulanmaz.
Kadın emeğini öncelediğimiz pozitif ayrımcılığımız, çocuk iş gücü istismarını reddettiğimiz ve mücadele ettiğimiz etik kurallarla çalışırız. Dünyanın bizden sonra gelecek nesillerin de olduğunu unutmadan, karbon ayak izimizi en düşük olacak şekilde çalışmalarımızı yürütmeye gayret ederiz.